Basic
Piilikuja 1–3
00700 Helsinki
F
2003
149
100
41
4
4
16,34 € / m2
Vuokratalo palveluiden äärellä Helsingin Malmilla
Oy Malmin Piilikuja 1-3 on valmistunut vuonna 2003. Asuntoja on yhteensä 149, joista suurin osa on yksiöitä ranskalaisella parvekkeella. Isommissa huoneistoissa on parveke.
Surroundings
Malmi on Koillis-Helsingin aluekeskus ja myös liikenteellisesti solmukohta. Malmin rautatieasema sijaitsee kaupunkiradan varressa. Rautatieaseman molemmin puolin on runsaasti liikkeitä ja kauppoja. Lähellä ovat myös mm. koulu, päiväkoti, uimahalli, kirjasto, Kelan toimisto ja Malmitalo.
Equipment
Huoneistojen seinät ovat vaaleaksi maalatut, kaapistot ovat lastulevyä. Lattia on muovimattoa. Keittiössä on jää-pakastinkaappi tai jää-viileäkaappi, 4-levynen liesi valurautalevyillä, varaus astianpesukoneelle ja paikka mikroaaltouunille. Pesuhuoneen/wc:n seinät ovat muovia/peltiä ja lattia muovimattoa. Huoneistoissa on parveke tai ranskalainen parveke. Jokaiseen asuntoon kuuluu lämmin varastokomero.
The apartments are unobstructed in accordance with building regulations. Unlike the presentation, the apartments may have material and equipment changes.
The rent includes a housing company: DNA online basic speed 50 M.
Talossa on keskitetty ilmanvaihtojärjestelmä. Talo on liitetty kaukolämpöön ja aurinkopaneelit on asennettu talon katolle. Pysäköintipaikat ovat kiinteistön tontilla.
The house is non -smoking, ie smoking is forbidden in apartments, balconies, indoors and in the site.
Community spirit
In our house you don't have to be one. You get your neighbors to follow - if you want. You can meet neighbors in common areas and participate in resident activities.
The rent included
With an additional fee you get
common areas
Talossa on sauna, kuntosali, pesutupa ja kuivaushuone, yhteinen varastotila ulkoiluvälineitä varten, pyörävarasto ja community space Olkkari.
community spacessa voi lukea lehteä tai juoda kahvia, tavata naapureita, jutella ja viettää aikaa, katsoa telkkaria tai osallistua muuhun toimintaan. community spacen vuonna 2015 uusitussa yhteisökeittiössä voi harrastaa ruuanlaittoa ja leipomista.





